David Cage cége, a Quantic Dream két sajtóorgánumot vitt bíróságra, de csak az egyikkel szemben tudta érvényesíteni a rágalmazásos vádjait.
Korábban beszámoltunk már az ügyről és a bírói ítéletről is: a Le Monde a bíróság szerint rágalmazta a Quantic Dreamet, ám a Mediapart esetében ártatlannak ítélték a publikációt. Ezzel kapcsolatban a Mediapart egy francia nyelvű blogposztban tudósított, hogy pontosan miért is tudott sikeresen védekezni a bíróságon.
A törvényhozás szerint a Mediapart újságíróinak „mindegyik vád esetében elegendő tényszerű bizonyítéka volt”, és emiatt nem olyan nagy meglepetés az, hogy a Quantic Dream a döntés ellen nem fog fellebbezni. A vádakról is érdemes említést tennünk: a Mediapart szerint Cage-ék nem kezelték az anyagiakat a helyükön. Több alkalmazott kirúgását meghamisították, hogy pénz álljon a házukhoz, és Guillaume de Fondaumière-t is ugyanezzel vádolták meg.
A stúdió társalapítója ugyanis pontosan ezt a stratégiát követte, a Mediapart pedig az igazat állította az ő elbocsátásáról, bizonyítva még azt is, hogy nem csak fizetésemelésben részesült (ugyanis ő továbbra is a stúdiónak dolgozott!), hanem kompenzációs fizetésként 127180 eurót (45,7 millió forintot!) is kapott. A Quantic Dream pedig korábban elutasította ezen vádakat, és mint kiderült, a stúdió hazudott ezzel kapcsolatban!
A bírói ítélet szerint a Mediapart eredeti, 2018-as írása „törvényes, tájékoztató jelleggel született, sőt, még a közjó javát is szolgálta”, igazolva még azt is, hogy a Quantic Dream irányába az újságíróknak nem volt személyesen negatív előítéletük. A Mediapart a határozat értelmében tiszteletben tartotta a másik oldal elvét (a francia törvénykezésben ez érvényesül) azzal, hogy interjút készített a site David Cage-dzsel és and Guillaume de Fondaumière-rel, platformot biztosítva a volt és jelenlegi alkalmazottaknak és a szakszervezeti képviselőknek a felszólalásra.
Úgyhogy itt igenis jól teszi Cage csapata, hogy nem fellebbez, mert a Mediapart írása szerint ők mindent megtettek, hogy tisztán, fair módon tájékoztassák a közönséget a cégen belül folyó ügyekről. Ezt nevezhetnénk oknyomozó újságírásnak.
Forrás: Gamesindustry