A Final Fantasy IX: Memoria Project nem játszható, de a profi fejlesztőkből álló csapat fel szeretné hívni a Square Enix figyelmét arra, hogy „ezt így is lehetne”.
Érdemes lenne kibogozni, hogy a Final Fantasy IX: Memoria Project mi is pontosan. A már weboldallal is rendelkező koncepció nem játszható. Rajongók hozták létre, és egy szenvedélyprojektről beszélhetünk. Mögötte több, komoly fejlesztő és művész áll, akik át szeretnék modern grafikára ültetni a Final Fantasy IX világát, és videót is publikáltak már a munkájukból. Ennek címe „Üdvözlünk Alexandriában.”
A Final Fantasy IX: Memoria Project 2020 januárjában kezdődött. Akkor mindössze kettő ember dolgozott rajta. Nem is nagyon változott a szituáció, egészen idén márciusig, ugyanis onnantól elkezdett a stáb bővíteni, és most már huszonnyolcan dolgoznak a „kilences végső fantázia” átgondolásán. A projektet Dan Eder vezeti, aki egy senior 3D-s karakterművész a Warner által frissen bejelentett (és általunk emiatt tegnap taglalt, de a pletykák révén már régebben ismert) MultiVersuson.
Eder a Gematsunak elmondta, hogy a Final Fantasy IX: Memoria Project nem játszható. Az a cél vele, hogy be tudják mutatni, milyen is lenne a csapat álomprojektje egy kurrens generációs, AAA szintű remake-re, és ezzel talán a Square Enix figyelmét is fel tudnák kelteni (akik erre nem nagyon tudnának jogi lépésekkel élni, hiszen nem úgy tűnik, hogy Ederék megosztanák velünk játszható kiadásban a tevékenységüket…).
Eder még elmondta, hogy jelenleg Alexandria felfedezésre vonatkozó játékmenete szolgál a Final Fantasy IX: Memoria Project mélységgel kapcsolatos célpontként. Később viszont tervezik, hogy a jelenetekkel, majd esetleg némi harci jelenetekkel is foglalkozzanak, így arra a pontra már elérik a vertical slice állapotot. (Játékfejlesztési zsargon: ez egy vázlatos, játszható változat, amiben be lehet mutatni, hogy az adott játék mire is lehet képes, ha zöld utat kap a kiadótól/finanszírozótól.)
Az elképzelés nem is rossz, és mivel nem hobbifejlesztők állnak mögötte, a színvonalt is tessék ehhez méltó módon kezelni.
Forrás: Gematsu