A francia kiadó, a Ubisoft a múlt héten nem véletlenül küszködött hibákkal a játékaiban.
Ha az előző héten feltűnt, hogy egyes Ubisoft-játékok és szolgáltatások vagy elérhetetlenek, vagy veszettül lassúak voltak, akkor ott nem a mi készülékünkben volt a hiba: a Yves Guillemot vezette céget kibertámadás érte. Ezt már el is hárították, és a franciák közleménye szerint a játékosok adatait a még nem azonosított támadók nem tudták eltulajdonítani.
„A múlt héten a Ubisoftnál kiberbiztonsági incidens történt, amely ideiglenes fennakadást okozott néhány játékunkban, rendszereinkben és szolgáltatásainkban. IT-csapataink vezető külső szakértőkkel dolgoznak együtt a probléma kivizsgálásán. Elővigyázatossági intézkedésként az egész cégre kiterjedő jelszó-visszaállítást kezdeményeztünk. Megerősíthetjük továbbá, hogy minden játékunk és szolgáltatásunk rendben működik, és jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy az incidens következtében a játékosok személyes adataihoz hozzáfértek volna, vagy azok a nyilvánosság elé jutottak volna,” írja a Ubisoft.
2020-ban a Ubisoft az SNG nevű weboldalt perelte be. Itt lehetősége volt a felhasználóknak a Rainbow Six: Siege-ben a játék szervereit megtámadni (ugyanis multiplayer-központú termékről van szó). A francia cég meg is nyerte az említett pert Kalifornia központi kerületi bíróságán; a bíró a Ubisoftnak közel 153 ezer dollárnyi (akkori értéken kb. 460 millió forintnyi) kártérítést ítélt meg.
De ez a támadósdi nem idegen a játékiparban. 2021 elején a CD Projekt RED szenvedett hasonló kibertámadást, ami a Cyberpunk 2077 javításainak fejlesztését is eltolta (továbbá az azóta már megjelent next-gen verzió is csúszott, ahogy a The Witcher 3: Wild Hunt PlayStation 5/Xbox Series verzió is érintett lehetett, ez június végére meg fog jelenni). Nemrég pedig az Nvidia esett áldozatul, és itt a céget elég szépen érntette, ugyanis a cég DLSS (deep learning super sampling, gépi tanulású felskálázás/képrekonstrukció) technológiának forráskódja is kiszivárgott.
Szóval a biztonság nem éppen tökéletes még a játékipar nagyobb cégeinél sem. Pedig az aranyat érhet, és most a franciák szépen dolgozhatnak azon, hogy kitalálják, kik álltak a támadás mögött…
Forrás: WCCFTech