A Tencent mellett a NetEase a másik nagy kínai techcég, ami a nemzetközi játékiparban terjeszkedik elég erős tempóban.
A NetEase például a Bungie-ba, a Behaviour Interactive-ba és a Quantic Dreambe is befektetett, de felvásárolták Suda51 stúdióját (Grasshopper Manufacture), továbbá a Yakuza-sorozat alkotóját, Nagoshi Toshihirót is el tudták csábítani a SEGÁtól (így a Ryu Ga Gotoku Studio helyett új, saját csapatot hozott létre a NetEase alatt). Ezeken túl új stúdiókat is létesítettek Montrealban (ami Észak-Amerika egyik legfontosabb helyszínévé avanzsált a játékiparban), de a Sakura Studiót se felejtsük Guangzhouban és Tokióban.
A Sakura bejelentett három projektet. Az első egy egyjátékos akció-RPG lesz, amiben a karakterünk a játékmenet során fejlődik, és új játékélményeket kap, ahogy a történet kibontakozik. Egy melegebb világban játszódó, fényes atmoszférával rendelkező alkotásról van szó. Ebben az aktív karakterek aktívan fognak részt venni. Három dimenziós hatással hozzák létre a pályákat, aktívan kihasználva az Unreal Engine játékon belüli assetstreamelését. A környezet létrehozását úgy hozzák össze, hogy egy szemmel a jövőbeli tartalmi kiterjesztésekre (DLC-k…) koncentrálnak. Egy eseménykezelő és egy szövegmenedzselő rendszer is készül, és a jövőre figyelnek az egésszel.
A második egy új stílusú harci játék, talán verekedős lesz. Aztán a harmadik egy nagyobb méretű, kooperatív akciójáték lesz. Ez prototípus állapotban van éppen, tehát még messze van a finistől. Egy új, eredeti IP-ről van szó, és egy új játékrendszert is megvalósítanak, hogy eddig nem látott, kooperatív játékmenet is lehessen ebben a játékban. Az ellenségeknek a mesterséges intelligenciájához köthető eszközökön dolgoznak. Egy japán veterán stáb mellett egy lelkes kínai csoport is dolgozik ezen a projekten.
A Sakura Studio 2020 júliusában alapult. Hiába telt el több mint másfél év azóta, a NetEase továbbra is aktívan keres embereket ide, úgyhogy emiatt ne nagyon számítsunk rövid időn belül a három játék egyikére sem. Ezeknek még bőven kell idő.
Forrás: WCCFTech