A GOG egy bizonyos kifejezés rövidítése volt, és ehhez akar a CD Projekt birtokában levő, DRM-mentes digitális játékbolt visszakanyarodni.
2012-ben nevezte át magát a Good Old Games GOG-ra, és ekkor kezdett frissebb, új játékokat is értékesíteni, miközben a bolt megígérte, hogy a DRM-mentes terjesztés megmarad, és nem fognak helyileg árazni játékokat. Tény, a bolt ezután is bővítgette a játékkatalógusát régebbi címekkel, inkább a frissebb megjelenések kapták a nagyobb hangsúlyt (igaz, ehhez ugye az is kell, hogy a kiadók és fejlesztők lemondjanak a „hazatelefonálást” igénylő Denuvo DRM-ről, például).
A CD Projekt bejelentette a GOG-on, hogy van egy tervük, amivel a klasszikus gyökereikhez vissza tudnának térni. Ez nem jelenti azt, hogy a GOG például felvenné a régi nevét, hanem megmarad annak, ami. Abban se reménykedjünk, hogy en bloc eltűnnek a friss megjelenések a bolt felületéről. A cél most az lesz, hogy a klasszikus játékok nagyobb láthatóságot kapjanak, és ennek első lépése lesz a Good Old Games-koncepció feltámasztása. Ezért is van egy új, Good Old Games fül, ahol több mint ötszáz, legalább tíz éve megjelent, és klasszikusnak kezelt játékot találhatunk.
Pár példa, amit itt megtalálhatunk: Planescape: Torment, Heroes of Might and Magic 3, The Curse of Monkey Island, Theme Hospital, System Shock 2, Blade Runner, Vampire: The Masquerade – Bloodlines, Dragon Age: Origins, Fallout: New Vegas, de van ott még bőven, ez csak néhány név a listából. A S.T.A.L.K.E.R. játékok is megtalálhatóak, és még nyugodtan sorolhatnánk. Rohan az idő, így felismerhetünk néhány olyan címet is, amit frissebbnek gondoltunk eddig…
Ez a lépés a kezdete annak, hogy a GOG a klasszikus játékokat könnyebben láthatóvá és felfedezhetővé tehesse. A kiindulási pont tehát megvan, ám még fogalmunk sincs, hogy mi lehet a következő lépés, és még találhatni sem nagyon merünk ezzel kapcsolatban, hiszen nem tudunk semmire sem gondolni, hogy a lengyelek mit is tervezhetnek a folyamat következő fázisaként.
Forrás: PCGamer