A Sony komolyan gondolja, hogy nem csak a videojátékok területén szeretne erősíteni, így a nemrég felvásárolt Bungie IP-je valóban a szórakoztatóipar több műfajában is képviseltetheti magát.
Korábban írtunk már arról, hogy a Bungie felvásárlása valóban stratégiai lépés volt, ugyanis a Destiny-t birtokló stúdió segítségével cross-entertainment irányba mehet el a Sony. Ezt már alá is támasztja egy álláshirdetés a Bungie-nál egy senior produceri posztra… a Destiny lineáris médiájával kapcsolatban! Ezt a kifejezést például televíziós, könyves, filmes, képregényes, rádiós dolgokra alkalmazzák, ugyanis van egy elejük és van egy végük, és nincsen interaktivitás mint a videojátékok esetében…
És ezt bizony az álláshirdetés is megerősíti: új kategóriákba kívánnak terjeszkedni a Destiny IP-vel: TV, film, könyv, képregény, illetve audio formátumok lettek megemlítve. A senior producer feladata az lesz, hogy a külsőleg fejlesztett projektekre rábólintson, és a kreatív vezetőséggel, továbbá a külsős partnerekkel együttműködve biztosítania kell, hogy a lineáris médiaprojektek elérik a kitűzött mérföldköveket, költségvetésileg megmaradnak a keretek között, továbbá a Destiny-t a lehető legmagasabb minőségben képviselik.
Totoki Hiroki, a Sony pénzügyi vezetője azt nyilatkozta a Bungie felvásárlásakor, hogy segíthetnek nekik az IP-jüket úgy kezelni, hogy multidimenzionális legyen, ugyanis a Sony Pictures és a Sony Music segítségével a Bungie a platformokat használva naggyá emelheti az IP-t a nagy növekedésnek köszönhetően. Nos, ez az állásajánlat kb. alá is húzza mindezt, ugyanis Derick Tsai, a League of Legends animációs rövidfilmjeinek rendezőjét a Riot Gamestől átigazolták, és most már a Destiny Universe Transmedia fejlesztési vezetőjeként dolgozik a Bungie alatt.
Persze ne reméljük, hogy rögtön, heteken belül jön a bejelentés, hogy a Destiny-ből mondjuk egy új könyv és animációs sorozat készül. (Pl. a Mighty No. 9-nál is előre ittak a medve bőrére: a bejelentett animációs sorozat nem valósult meg, ahogy a Nintendo 3DS/PlayStation Vita port sem; a Rise of the Robotsnál pedig a satnya játékmenet ellenére annyira bíztak a sikerben, hogy Jim Murdoch tollából egy könyvet is kiadtak – ez magyar fordításban is megjelent, Robotok ébredése címmel.)
Forrás: PSL