A japán kiadó indoklása, hogy miért is adott túl (mégpedig eléggé potom áron…) néhány stúdióján, egészen hallatlan…
Eléggé erősen kezdődik a hét. Az utóbbi néhány évben jelentős terjeszkedésbe kezdett svéd Embracer Group bejelentette, hogy a Square Enixtől megvásárolta a japán kiadó montreali stúdiója mellett az Eidost és a Crystal Dynamicset. Az összes meglepően alacsony: mindössze 300 millió dollár, ami tény, forintban sok (107,8 milliárd), ami utcahossznyira van az Activision Blizzard közel 70 milliárd dolláros felvásárlási összegétől, amit a Microsoft költene a kiadóra… de még a Sony költekezésétől (3,6 milliárd dollár) is messze van, amit a cég a Bungie-ra szánt.
A tranzakció a tervek szerint a következő üzleti negyedévben (július és szeptember között) zárul le. Lars Wingefors, az Embracer társalapítója és vezérigazgatója azt írta a sajtóközleményben, hogy örömmel fogadják ezeket a stúdiókat, amik fantasztikus IP-ken, világszintű tehetségekkel dolgoztak, és az utóbbi évtizedekben bebizonyították kiválóságukat. Szerinte öröm volt a vezető csapataikkal találkozni a jövőbeli terveikkel kapcsolatban, hogy miképp valósítanák meg ambícióikat, és hogy az Embracerhez csatlakozzanak.
A Square Enix amerikai és európai vezérigazgatója, Phil Rogers hozzátette, hogy az Embracer a játékipar legjobban őrzött titka, ugyanis egy masszív, decentralizált vállalkozói csoportról van szó, aminek most ők is a részévé válnak. Tökéletesen passzol az Embracer az ambícióihoz: csúcsminőségű játékok létrehozása remek emberekkel, fenntartható módon. Így a már létező franchise-aik is a legjobb verziójukká növekedhetnek, és az Embracer új partneri kapcsolatokat eredményezhet a média minden formátumában, mert a franchise-ok potenciálját kiaknázhatják, és átélhetik, ahogy hihetetlen szórakoztató termékeket hoznak létre.
Ezzel többek között a Legacy of Kain, a Thief, a Tomb Raider, vagy a Deus Ex franchise is az Embraceré lesz. A cég ezzel Amerikában a legtöbb játékfejlesztőt foglalkoztatja majd, és Kanadában is a második helyre lép fel. De nézzünk át a Square Enixre. Mi lesz velük? Nos, a japán stúdióik kívül a Square Enix External Studios és a Square Enix Collective marad náluk. A Just Cause, az Outriders és a Life is Strange is a kiadónál marad, ami a közleményében elmagyarázta, hogy az értékesítésből származó jövedelemből új befektetésekbe kezd a blockchain, a mesterséges intelligencia és a felhő területén.
Tehát az NFT-kre és a blockchainre áll át a kiadó. Ez… azért valamelyest hihetetlen!