A Valve hordozható PC-jére kiadott SteamOS 3.2-es frissítése több újítást is magával hozott.
Gabe Newell cége eléggé gyakran frissítgeti a Steam Deck szoftverét (és gyanítjuk, hogy lassan a hardvert is elkezdik erősíteni, mert ha nagy a kereslet, akkor idővel lépést is kell tartani; az AMD-n múlik talán), ami egészen becsületes a Valve-tól, ami eközben egyre több játékot illeti meg a támogatott jelzővel, ugyanis a Steam játékkínálata (mint ahogy az emberi hülyeség és kreativitás is…) majdhogynem végtelen.
A SteamOS 3.2-es frissítése lehetővé teszi, hogy korlátozzuk a kijelző képfrissítési rátáját. Általában 60 Hz-es minden, de ezt lehet 40-re, 20-ra, vagy akár 10-re is redukálni. (Kérdés, hogy ez az input lagot mennyire emeli meg? Régebben írtunk már ennek hatásáról.) Nem minden játéknak van szüksége 60 FPS-re (pl. a körökre osztott stratégiai játékok esetében tényleg feleslegles), és ezzel az akkumulátor élettartamát növelhetjük meg. A gyors állítgatás lehetősége pedig jó, ha kéznél van, és úgy tűnik, hogy a játékonként eltérő teljesítménybeli beállításokhoz kötődik ez a funkció, így hosszabb utazásokra lehet kifejezetten kézre eső, ha nem tudjuk töltőre tenni a Steam Decket pl. a vonaton ülve.
A 3.2-es frissítés a Steam Deck ventillátoraira is kitér. A handheld PC megjelenésekor eléggé hangosak voltak, és a Valve igyekezett ennek kiküszöbölését megvalósítani, így ennek eredménye egy, az operációs rendszer által kezelt ventillátorgörbe (fan curve). A cég szerint így halkabb a rendszer, főleg akkor, ha nem nagyon terheljük meg a készüléket, de a rendszerbeállítások között megmaradt a lehetőség, hogy a BIOS-os, azaz az eredeti görbére visszaálljunk. Végezetül itt van a Remote Play Together is, ami már teljesen működőképes a Steam Decken: a barátaink bármikor csatlakozhatnak hozzánk, vagy bevethetjük a készüléket arra, hogy hozzájuk beléphessünk, és ennek egyetlen feltétele van: az érintett játéknak támogatnia kell ezt a funkciót.
Egészen korrekt módon áll hozzá a Valve a Steam Deck támogatásához. Úgy tűnik, hogy a Steam Machines után komolyan állnak hozzá mindenhez.
Forrás: PCGamer