Egy Twitch-streamer (közvetítő…) több mint hat millió forintnak megfelelő összeget költött, hogy egy öt csillagos legendás gyémántot kapjon.
Beszéltünk már arról, hogy mások kiszámolták: egy tonna pénzt kellene költeni arra, hogy az Activision Blizzard legújabb pénznyelőjében videójátékában kimaxolhassunk egy karaktert. A Diablo Immortal felhasználói értékelései révén ez lett a Blizzard egyik leginkább el nem fogadott játéka, és hiába adta ki korábban a cég iOS-re és Androidra (továbbá PC-re), egyszerűen kizsákmányoló monetizációs rendszerrel bír a játék, amire akár több évet is el kell pazarolnunk, ha költekezés nélkül maxolnánk ki egyetlen karaktert.
Quin69, egy Twitch-streamer a megjelenés után azonnal elkezdett játszani a Diablo Immortallal, és eközben pénzt is költött, hogy lássa, miképp hat ez a karaktere teljesítményére, és így közvetlenül megtapasztalhatja a játék végi (endgame) kizsákmányoló monetizációs rendszert. A Twitteren megosztotta, hogy 25165,67 új-zélandi dollárt költött, mire sikerült szereznie EGY 5 csillagos legendás gyémántot (legendary gem), majd megköszönte a Blizzardnak ezt a „hiteles Diablo-élményt”. Ja, ez forintban kicsivel több mint hat millió… úgyhogy ha neki ennyit kellett költenie, szinte nulla az esélye annak, hogy valaki költés nélkül szerezzen ilyen gyémántot, ami ugye szükséges a karakter fejlesztéséhez.
Quin viszont megelégelte: a gyémánt után törölte karakterét, majd tüntetőleg uninstallálta a PC-jéről a kínai techgigász NetEase-zel közösen fejlesztett Diablo Immortalt, de nagy eséllyel ez az Activision Blizzardot nem fogja érdekelni. El is mondjuk, hogy miért: a megjelenése után két héttel a Diablo Immortalra már több mint 24 millió dollárt költöttek, úgyhogy 9,14 milliárd forint már bejött nekik. Ennek 43%-a az Egyesült Államokból folyt be, 26% pedig Dél-Koreából. A PocketGamer.biz szerint az App Store és a Google Play aránya megközelítőleg azonos (13 millió az Apple, 11 a Google térfelén). A további országok: Japán – 8%, Németország – 6%, Kanada – 3%.
És ugye a pénz beszél, a streamer pedig jobban teszi, ha hallgat…
Forrás: GameRant, Gamesindustry