BlazeRush – Vérbeli arcade!

TESZT – Hát az is biztos, hogy nem mostanában kaptunk a BlazeRush-hoz hasonló programot. Az ízig-vérig nosztalgiázóknak gyártott autós őrületet betöltve szembesültem vele, hogy az 1993-ban megjelent Rock’n Roll Racing (azok a régi szép SNES idők…) újragondolásával van dolgom. A 2002-ben alapított Oroszországbeli Targem Games felülnézetes autózúzdája leginkább azoknak tesz kedvére, akik szerették az anno népszerű arcade versenyeket, ahol nem csak előzgethettük ellenfeleinket, leszoríthattuk őket az útról, hanem power-up-okat gyűjtögetve (vagy épp nélkülük) le is lődözhettük őket.

Szépek is voltak azok az idők, mikor a nappaliban összegyűlve a család –elnyelve minden szidalmat, a fiatalokra való tekintettel- zúzta egymást a Mario Kart-ban, vagy épp a már megemlített Rock’n Roll Racing-ben. Most ezt az élményt kapjuk vissza a Targem Games-től, korunkhoz méltó képi világgal (azért túlzásba nem estek a grafikával). És igazából ennyiből is áll a BlazeRush.

Szépek is voltak azok az idők, mikor a nappaliban összegyűlve a család –elnyelve minden szidalmat, a fiatalokra való tekintettel- zúzta egymást a Mario Kart-ban

Nincs új a nap alatt…

Persze semmi baj nincs azzal, ha egy játékfejlesztő stúdió azonképp határoz, hogy remake-el egy ősi koncepciót, azzal viszont már annál több, mikor elhozzák ugyanazt a játékélményt, amit az Arcade műfaj fénykorában minden második program szolgáltatott. Gondolok itt az egyszerű játékmenetre: válaszd ki a járgányt, indulj el a starttól, üss ki a pályáról, akit csak tudsz, érj célba elsőként. Ezzel már finoman fogalmazva is milliószor találkoztunk…

Mikor az első információkat megkaptam a programról erősen reméltem, hogy nem csak átemelik a régi játékot egy új környezetbe és csilli-villi polírozott grafikával elénk vágják azt. El tudtam viselni, ha a program legalább arra ad lehetőséget, hogy változtassak a járgányokon, ha más nem legalább vizuálisan lehessen hozzájuk nyúlni… De nem! Minden, amit csinálhatsz, hogy belépsz egy verdával, és végigszlalomozol a nyakatekert pályán. A játékban szerzett pénzzel pedig új autókat nyitogathatsz meg, amiknek más „specifikációi” vannak…

Szépek is voltak azok az idők, mikor a nappaliban összegyűlve a család –elnyelve minden szidalmat, a fiatalokra való tekintettel- zúzta egymást a Mario Kart-ban

És ha már specifikációk, a programban helyet kaptak gyorsabb, lomhább, de erősebb, fürgén kanyarodó viszont lassú járművek is. Na, most el kell mondjam, hogy mindazok esélytelenek a hajszában, akik nem a „gyorsabb” verdát választják, ugyanis a többi „kaszt” értelmetlennek bizonyul a versenyek közben.

Azért örültem volna, ha valamilyen „fjúcsőrt” azért beépítettek volna a programba napjaink népszerűbbjei közül, viszont sajnos egy natúr, egyszerű autós hajkurászás a BlazeRush, amit semmilyen plussz-lehetőség nem tarkít a „versenyezhetsz, lövöldözhetsz”-en kívül.

Szépek is voltak azok az idők, mikor a nappaliban összegyűlve a család –elnyelve minden szidalmat, a fiatalokra való tekintettel- zúzta egymást a Mario Kart-ban

Multiban fain…

Ugyan van egy elég rövidke szóló megmérettetés, viszont ezt figyelmen kívül is hagynám, ugyanis sokkal erősebb része a játéknak a multiplayer. Lehetőségünk van lokális 4 fős versenyekre, így a kanapén összehozhatjuk a családot egy kis „zúzdázás” erejére. Az internetes versenyeken egyszerre nyolcan vehetünk részt, így ezeken nagyobb a „buli”, mint a lokális mulatságnál. Több versenyző, több célpont, több „szakadnál meg!” felkiáltás.

A BlazeRush egyik érdekessége, hogy soha nem lehetünk biztonságban. Nem fordulhat elő, hogy messzire elvándorlunk a mezőnytől, ahogy az sem, hogy a többiek túlságosan lehagyjanak minket.Ezt úgy hozták össze, hogy a kamera képe (amin keresztül látjuk autóinkat) nem tágul, nem szűkül, és a belátható területet nem hagyhatjuk el, így a potenciális fenyegetés folyamatos a programban. Ezt pozitívumként is kezelhetnénk, hiszen így izgalmasabbak a mérkőzések, viszont szerintem az ilyen megmérettetések manipulálása elég gázzá teszi az összképet.

Szépek is voltak azok az idők, mikor a nappaliban összegyűlve a család –elnyelve minden szidalmat, a fiatalokra való tekintettel- zúzta egymást a Mario Kart-ban

A pályák egész jóra sikeredtek. Nyakatekert kanyarok, horribilis emelkedők, mindezek egész szép grafikai megoldásokkal. Összesen három játékmódot kapunk, amik közül talán az egyetlen ténylegesen izgalmas az a Survival, ami annyiból áll, hogy a versenyzők mögött, egy hatalmas darálógép üget, és akit utol ér… Annak jajj…

Nem egy rossz próbálkozás a régi Arcade stílus újjáélesztésére, viszont sajnos az alapanyag ennél jóval többet is elbírt volna. Ritka az, hogy azt mondjam, hogy valami túl egyszerű, viszont a BlazeRush-al pontosan ez a probléma. Nem vártam RPG szintű fejlődési rendszert, sem Need For Speed-es tuningolást, de annál azért többet szerettem volna látni, mint, hogy nehezen összekuporgatott kreditjeim csak az új autókra tudjam elszórni. Főleg úgy, hogy valódi különbség, nincs a felsorakoztatott járművek között…

-Kese-

Pro:

+ Szép grafika
+ Remek nosztalgia feeling
+ Egyszerű…

Kontra:

– … kicsit túl egyszerű is
– Tényleges különbség nincs a járgányok között
– Több játékmód is belefért volna


Kiadó: Targem Games

Fejlesztő: Targem Games

Stílus: Akció, Indie, Verseny

Megjelenés: 2014.10.29

BlazeRush

Játékélmény - 7.5
Grafika - 7
Szimuláció - 7.5
Zene/Audio - 8
Hangulat - 8

7.6

Egész élvezetes lett a BlazeRush, bár ennél jóval több mindent is bele lehetett volna pakolni. Az egyjátékos mód csak az igazi magányos farkasoknak való, akik nem szeretnek többed-magukkal szórakozni, viszont mindenki más kihagyhatja az egyébként is rövidke szóló módot.

User Rating: 3.6 ( 1 votes)

Spread the love
Avatar photo
Kese is a young talented writer and music producer from Hungary. He loves any styles of music, and movies too. In his free-time he plays action & adventure games.

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu