A CD Projekt RED stábja tudta, hogy a belső nézetes RPG-jük állapota nem a legjobb, de mégis kiadták olyan, amlilyen formában…
A Bloombergnek író Jason Schreier új írása kb. ellent is mond annak, amit Marcin Iwiński, a CD Projekt RED (innentől csak CDPR) társalapítója mondott a csapat új bocsánatkérésében. Ott ugyanis Iwiński azt mondta, hogy a csapat nem teljesen ismerte a Cyberpunk 2077 hibáit, ám Schreier több mint 20 jelenleg is ott dolgozó, illetve ex-CDPR-es fejlesztőt megkérdezett, hogy utána tudjon járni az ügynek.
A koronavírus-világjárvány miatt a kommunikáció és a fejlesztés tekintetében tényleg adódtak nehézségek (pl. az irodában nem lehettek ott a fejlesztők, hogy a konzolos devkiteken teszteljék a Cyberpunk 2077-et), de a külsős tesztelés során a hibákat felfedezték, és azok pedig nem lepték meg a csapatot. Tehát Iwiński mintha nem mondott volna igazat. Mindenki tudta a stúdión belül, hogy a játék lényegében félkész, és még idő kellene neki. Ebből jött a november 19-éről eltolt megjelenés december 10-ére, és a három hét alatt a már kifáradt programozók mindent megpróbáltak, hogy kijavítsák a lehető legtöbb bugot, de ekkor már lehetetlen volt egy sima rajt a játék számára.
Adrian Jakubiak, egy korábbi audioprogramozó azt mondta, hogy voltak olyan munkanapok, amikor 13 órát kellett dolgoznia, és ezt heti öt nap kellett megtennie. Ismer olyanokat, akik elvesztették a családjaikat az ilyen erőltetett menetek (crunch) miatt. De korábban is már problémás volt a helyzet – kihívás volt ugyanis egy játék fejlesztése, miközben annak az új engine-jét is létre kellett hozniuk. Adam Badowski, a Cyberpunk 2077 rendezője pedig 2016-ban sok dolgot szeretett volna átszabni, de addigra a The Witcher 3-as fejlesztők leléptek, mert az ő nézetük nem volt egy vonalban Badowskiéval. A CDPR állítólag nem nagyon tud ötszáznál több embert kezelni, és az már kétszerese volt a The Witcher 3 stábjának…
Schreier írásából kimaradt pár rész, de volt, amit a Twitteren közölt: a más cégektől átjött veterán fejlesztők nem hittek a szemüknek a CDPR fejlesztési megközelítése miatt. Ha valakinek kellett például egy shader, megcsinálták anélkül, hogy tudtak volna arról, hogy más is ezen dolgozik. Egy másik fejlesztő pedig kimondta a vezetőjének, hogy nem akar túlórázni, mert a vezérigazgató szerint ebből nem lehet probléma – erre a felettes csak annyit mondott, hogy akkor a kollégáknak emiatt túlóráznia kell, hogy a kiesett munkát bepótolják. Ezt többen is mondták, állítja Schreier.
Ezek után az, hogy a csapat egy része nem értette, hogy miért próbáltak egy RPG-t és egy GTA-klónt csinálni úgy, hogy közben a Rockstar stábjának töredékével rendelkeznek, érzékelhető a Cyberpunk 2077 jelenlegi állapotán…
Forrás: PCGamer